Pětiboj

Rate me now!
2.20

 
Pětiboj Image:
Pětiboj
 
 

Pětiboj

Pětiboj , Olympijský pětiboj, Pentathalon, Pětibojař
V pětiboj (v protiklade k modernej pětiboj) bola atletická udalosť v olympijských hrách a ďalších Panhellenic Hry antického Grécka. Názov pochádza z gréckeho slova "päť súťaží." Všetkých päť akcií boli štadión (krátke nohy závod), wrestling, ktoré boli tiež držia ako samostatné akcie, a dlhý skok / oštepy házení a hádzanie diskom, ktoré neboli držané ako samostatné udalosti potom. Pentathletes boli považované za najviac kvalifikovaných športovcov a ich vzdelanie bolo často súčasťou vojenskej služby-každej z piatich akcií bol považovaný za užitočný v boji.
Tento obrázok patrí do nasledujúcich kategórií: Staroveké olympijské hry, Udalosti v atletika (atletický), Bývalý olympijský šport, Individuálne športy, Multi-sport súťaží.

pozrite sa aj na tieto ďalšie vynikajúce obrazy:
1.Wakeboarding 2.Cyklistika 3.Domino 4.Kart Racing
5.Orientačný beh 6.Letový lukostřelba 7.Mountaineering 8.Podvodné futbal
1.wakeboarding, 2.cyklistika, 3.domino, 4.kart-racing, 5.orientačný-beh, 6.letový-lukostřelba, 7.mountaineering, 8.podvodné-futbal

  Image-opedia cloud
Link to this page! - copy the code below:

Medzi hlavné patria do obrazu Bob Whitehead s touto license. Popis obrázku text je preložený z wikipedia (Pětiboj) a licencované pod GFDL.
Email Us

Vyhľadávanie naše internetové stránky:Bookmark and Share